cerec

Nové zuby na počkanie? Vďaka Cerecu to nie je problém

Cerec alebo Ceramic Reconstruction je prístroj, ktorý umožňuje vytvoriť zubné náhrady a výplne na počkanie, počas jedinej návštevy zubnej ambulancie.

Prístroj dokáže vyrobiť keramické korunky, fazety, mostíky a tri druhy zubných výplní, konkrétne tzv. inlay, onlay a overal výplne.

  • Inlay výplň slúži na nahrádzanie malej časti zuba.
  • Onlay sa využíva pre väčšiu časť zuba.
  • Overal dokáže nahradiť čisto žuvaciu plochu zuba.

Kedysi sa na tieto úkony využíval amalgám, zlato alebo iné kovy, no Cerec využíva pevný a estetický keramický materiál, ktorý je z biokompatibilnej keramiky, ktorú ľudské telo plne toleruje.

Odtieň keramického materiálu je prispôsobený k odtieňu vlastných zubov a podobá sa im aj samotnou štruktúrou zloženia, čím pôsobí takmer na nerozoznanie od ostatných zubov. Aj celková kvalita a životnosť materiálu je v tomto prípade tiež podstatne vyššia.

Ako Cerec funguje?

Zubný lekár v prvom rade skontroluje stav zubov a ústnej dutiny a následne navrhne potrebné riešenie, čo môže byť nová zubná korunka, alebo jednoduchá výplň a pod. Ďalším krokom je aplikovanie anestetika a prípadne obrúsenie rekonštruovaného zuba, alebo odstránenie starej výplne.

Pohodlný sken zuba

Prístroj Cerec prostredníctvom 3D skeneru nasníma odtlačok zubov a prenesie ho do 3D podoby, kde navrhne budúcu náhradu a všetko to môžete vidieť priamo na obrazovke. Zákrok je nebolestivý a aj samotné skenovanie prebieha kamerou, takže nemusíte mať v ústach žiadne odtlačkové hmoty, ako pri klasickom postupe.

Frézovanie a vypálenie novej rekonštrukcie

Cerec za prítomnosti zubného lekára vymodeluje novú rekonštrukciu a odošle ju do frézovacej jednotky prístroja, ktorá ju zo špeciálnej keramiky vyfrézuje a upraví tak, aby bola maximálne presná a zabezpečila dokonalý kontakt s ostatnými zubami. Pre čo najlepšiu estetiku sa používa keramika, ktorá je v súlade s potrebným farebným odtieňom zubov. Vyfrézovaná jednotka sa následne vyleští a vypáli vo vysokoteplotnej peci.

Osadenie novej rekonštrukcie zuba

Po dokončení sa hotová rekonštrukcia vyskúša v ústach a po prípadných finálnych úpravách sa nalepí najnovšou priľnavou technikou. Pacient tak odchádza zo zubnej ambulancie s úplne novou zubnou náhradou alebo výplňou a to v rámci jedinej návštevy.

Hlavné výhody Cerecu

Cerec ponúka nové náhrady zubov a zubných výplní bez zbytočného čakania a to v najvyššej kvalite a estetike. Špičková kvalita a absolútna presnosť zaručuje pocit ako s vlastnými zubami a tiež aj prirodzený vzhľad. Samotná keramika je zároveň odolná, nedráždivá a nevyvoláva ani alergické reakcie.

Vďaka Cerecu preto nemusíte navštevovať zubného lekára viackrát a dávať si robiť odtlačky, čakať minimálne týždeň za novými náhradami a zatiaľ nosiť provizórne korunky.

Problémy ako zuby deštruovane kazom, chýbajúce kúsky zubov alebo chýbajúci celý zub či nespĺňajúce estetické požiadavky sa dajú vyriešiť jedinou návštevou zubného lekára, čím si ušetríte nie len čas ale aj zbytočné starosti.

1 reply
  1. Mária Jachimecová
    Mária Jachimecová says:

    Prosím robíte 3D odtlačky a následne komplet hornú i dolnú protézu?Ak áno aká je prosím cena?ďakujem za odpoveď.

    Odpovedať

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.